Merhaba, Pix4D sınırsız lisans nasıl alınır buna bakacağız.

Pix4D yazılımı için biliyorsunuz ki deneme lisanslarında herhangi bir sınırlama yok. Profesyonel lisans ile aynı özelliklere sahip. Fakat bu lisanslar bir mail adresi üzerinden ve bir bilgisayar üzerinden 15*2=30 gün olacak şekilde kullanılabilmekte ve tekrar o bilgisayarda farklı bir mail adresi ile alınmış bir hesap olsa dahi discovery versiyonu(kısıtlı özellikler) harici kullanılamamaktadır. Discovery versiyon ile belki projeleri açarak keşfedebilirsiniz fakat bu versiyon ile yeni projelerinizin yalnızca 1. adımını koşturabilirsiniz. Nokta bulutu oluşturma ve diğer ürün ürettiğimiz adımı bu versiyonda kullanamıyoruz. Bu durumu şu şekilde aşabilirsiniz.

İsterseniz İHA Fotogrametrisi için En İyi 12 Fotogrametri Yazılımı yazımı okuyarak farklı bir program tercih edebilirsiniz yada Pix4D lisans nasıl alınıyor görmek için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Lisansı dolan Pix4D yazılımınızı bilgisayarınızdan IObit Uninstaller gibi yazılımlar ile dip köşe (regedit vb.) temizlemeniz gerekmekte. Bu programlar tüm kalıntıları otomatik olarak kaldıracaktır. Şuradan indirebilirsiniz: https://www.iobit.com/en/advanceduninstaller.php

Daha sonra tabiki yeni bir mail adresi ile Pix4D ye kayıt olmanız gerekmekte. Bunun için mail adresi bulmakta zorluk çekiyorsanız eğer: https://temp-mail.org/tr/ gibi siteleri kullanabilirsiniz.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra Pix4D yi kurup hesaba giriş yapmak kalıyor fakat bundan öncesinde yapmanız gereken son bir adım var. Bu da bilgisayarın mac adresini değiştirmek. Zira programlar bazen bu mac adresine göre önlem alıyorlar ve tekrar bir deneme sürümüne izin vermiyorlar. Pix4D de bunlardan bir tanesi. Öncelikle; https://technitium.com/tmac/ adresinden Technitium MAC Address Changer programını indiriyoruz.

Bilgisayarınızın mac adresini değiştirin
Bilgisayarınızın mac adresini değiştirin

Programı kurduktan sonra “YÖNETİCİ” izinleri ile çalıştırmanız gerekmektedir. Sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra yukarıda ki görselden de görebileceğiniz gibi bir kullanıcı arayüzü ile karşılaşacaksınız. Burada yapmanız gereken Network Connections listesinden internete bağlantı sitilinizi seçmeniz. Yani wi-fi mi yoksa ethernet üzerinden mi bağlanıyorsunuz bunu programa bildirmeniz gerekmekte.

Daha sonra RANDOM MAC ADDRESS butonuna basıp rasgele bir mac adresi tanımlanmasını sağlıyoruz ve Change Now butonu ile değişikliği kaydediyoruz. Burada önemli olan nokta Change Now butonuna basıldığı zaman bilgisayarınızı yeniden başlatmanız.

Pix4D Yeniden kuruyoruz.

Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra Pix4D programının tekrar kurulumunu yapıp yeni kayıt olduğunuz mail adresi ve şifre ile giriş yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim. Sorun ve sorularınızı yorum olarak bırakabilirsiniz.

Advertisement
Önceki İçerikProf. Dr. Fazıl Çelik Ulaşım Proje Örneği
Sonraki İçerikMatlab GUI UITABLE Kullanımı
Abone Ol
Bildirim Al
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Satıriçi Geribildirimi
Tüm yorumları göster.