Suyun mucizesi ile ilgili birçok kaynağı; sudaki mucize, sudaki mucize video, sudaki mucizeler, sudaki mucize kitap, suyun mucizesi ve sırrı, suyun mucizesi kitabı” gibi aramalar yaparak internet üzerinde bulabilirsiniz. Fakat ben size Necmettin Erbakan Davam isimli kitaptan bir bölüm aktararak kısaca bir bilgi vermek istiyorum.

Suyun Mucizesi

“…Başımızı gökyüzüne çevirip baktığımız zaman ne görüyoruz? Sonsuz bir kainat, sonsuz bir güzellik, sonsuz bir sanat ve sonsuz bir nizam! O kadar büyük bir kainat ki içerisindeki bir yıldızın ışığı diğer bir yıldıza 100 milyon senede bile gidemiyor. Oysa ışık bir saniyede 300 bin kilometre yol almaktadır. Allah yedi kat gök yaratmıştır. Her bir gök, bir üstekinin yanında, Sahra Çölü içindeki bir yüzük kadar kalmaktadır. Onun üzerinde Arş vardır. Arş’ın üzerinde Kürsü Bulunmaktadır. Bu ne büyük azamettir Ya Rabbi.

Bu ilahi düzenin varlığının en önemli delillerinden biri de suyun pek bilinmeyen bir özelliğidir. Dünyada mevcut olan, bütün katı, sıvı ve gaz ısınan her cisim genişler ve yoğunluğu azalır. Soğuyan her cisim ise daralır ve yoğunluğu artar. Bunun tek bir istisnası vardır, o da sudur. Bir tek su bu kurala uymaz. 100 dereceden +4 dereceye kadar su soğudukça hacim olarak küçülür.  En ağır su +4 derecede olan sudur. Bu yüzden nehirlerin, göllerin, denizlerin dibinde +4 dereceden daha soğuk su bulunmaz. +4 derecedeki su soğumaya devam ederek +3 dereceye, +2 dereceye, +1 dereceye kadar ısısı düşmeye devam ederse hacmi genişlemeye başlar. Böylece birim hacminin ağırlığı azaldığından yukarı tabakalara çıkar. Sıfır dereceye geldiğinde en büyük hacme ulaşır ve su tabakasının en üstüne çıkmış olur. Böylece suyun mucizesi ile ırmakların, göllerin donması alttan değil, üstten başlar.

Bu sıradan gibi görünen ve dikkat çekmeyen kural, ilahi bir rahmet olarak sularda yaşayan canlıların yaşamlarını ve üremelerini mümkün hale getirir.

Acaba su, diğer cisimlerin tamamının uyduğu bir kurala neden uymuyor?

Tesadüfen mi?

Yoksa suyun; “Benim canım o kurala uymak istemiyor.” diyerek kendi kendine verdiği bir kararla mı oluyor?
…”

Gördüğünüz gibi, su neden yüzeyden donar sorusunun yanıtını anlaşılır bir dille verirken aynı zamanda suyun yüzeyden donmasının canlılar için önemine de değinmiş olduk. Su neden üstten donar sorusunu kendilerine soranlara umarım faydalı olmuştur. Biraz da düşünelim. Yorumlarınızı bekliyorum. 🙂

Selametle…

Not: Su ile ilgili detaylı bilgi.

Advertisement
KaynakNecmettin Erbakan - Davam
Önceki İçerikKML ve KMZ Arasındaki Fark
Sonraki İçerikBatının Yeniçerileri
Amasya Üniversitesi - Öğretim Görevlisi
Abone Ol
Bildirim Al
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Satıriçi Geribildirimi
Tüm yorumları göster.
Caner Hasgül
Caner Hasgül
1 Temmuz 2016 16:27

Düşünen için ibret alınacak çok şey vardır.